Rower trójkołowy, bezpieczeństwo przede wszystkim

0
144

Jazda na rowerze to wolność, wiatr we włosach, pęd powietrza na twarzy. Nie tylko sprawne osoby chcą tego doświadczyć. Czasami przebyta choroba, niepełnosprawność czy wiek nie pozwala na utrzymanie równowagi na 2 kołach. Właśnie dlatego powstały rowery trójkołowe rehabilitacyjne. Są bezpieczne, dobrze wyglądają i mają wyposażenie, jak każdy normalny rower.

Trójkołowy rower rehabilitacyjny dla każdego wieku

Niemal każdy zdaje sobie sprawę, jak ważna dla dzieci jest integracja z rówieśnikami. Już od najmłodszych lat dzieci wyczują, że są w pewnym stopniu inne, że nie mogą uczestniczyć w każdej zabawie. Rower trójkołowy rehabilitacyjny dostosowany do wieku dziewczynek i chłopców pozwoli im cieszyć się jazdą razem z kolegami i koleżankami. Świetny wygląd takiego roweru i wesoła kolorystyka nie pozwoli im odczuć, że ich sprzęt jest „gorszy”, bo inny niż pozostałe.

Choroby i wrodzone lub nabyte niepełnosprawności mogą nie pozwolić jeździć na rowerze ludziom w każdym wieku. Rowery trójkołowe rehabilitacyjne powstały po to, żeby wciąż móc się cieszyć wspólnymi wyjazdami i spędzać czas z przyjaciółmi.

Osoby starsze również nie muszą rezygnować z pasji. Nawet jeśli nie mają problemów z koordynacją, mogą po prostu przestać czuć się bezpiecznie na tradycyjnych jednośladach. Trójkołowy rower pozwoli im bez obaw ruszać na wyprawy w ulubione miejsca tak, jak to robili do tej pory.

Zalety trójkołowego roweru

Podsumujmy, dlaczego warto nabyć rower trójkołowy rehabilitacyjnyPrócz oczywistych zalet wymienionych wyżej, rowery te, w zależności od modelu, mogą mieć też wiele innych:

  • nowoczesny wygląd
  • różne kolory do wyboru
  • różne rodzaje kierownicy
  • hamulce tarczowe
  • uchwyt na kule
  • koszyk z przodu i z tyłu
  • lusterko wsteczne
  • uchwyt do pchania

Dzięki trójkołowym rowerom nie musimy rezygnować z pasji i towarzystwa przyjaciół i rodziny, kiedy chcą wyruszyć w trasę. Może nie wyjedziemy na szosę, ale bez problemu pojeździmy w parkach czy po turystycznych drogach rowerowych, których jest coraz więcej. Dzięki świetnej jakości, sprzęt posłuży przez lata.